+48 601 279 686
biuro@domyjurczyk.pl

Domy szkieletowe

Drewno jako surowiec naturalny ma wyjątkowe cechy ekologiczne, jest zdrowe, ma zdolności do samoregulacji wilgotności i stwarza niepowtarzalny mikroklimat.

Domy drewniane

Domy z drewna - to domy ekologiczne, funkcjonalne, a przy tym piękne. Charakteryzują się niezwykłą elastycznością metod budownictwa.

Domy energooszczędne

W domach energooszczędnych można zastosować dowolny system ogrzewania i w każdym przypadku przyniesie zadawalające efekty.

Domy energooszczędne

Domy energooszczędne pomorskieEnergooszczędne budownictwo w stosunkowo wolnym tempie zyskuje przychylność w Polsce. Ludzie w dalszym ciągu przyzwyczajeni są tradycyjnej techniki murowanej, co implikuje pewnego rodzaju zastój na rynku domów energooszczędnych. W innych krajach technologia ta rozwijana jest stale od wielu już lat, czego doskonałym przykładem są kraje skandynawskie. Województwo pomorskie, jako takie, wyróżnia się na tle Polski tym, że stosunkowo częściej i chętniej sięga się tu po techniki alternatywne. Mieszkańcy województwa pomorskiego niejako stali się przez to promotorem nowatorskich rozwiązań na skalę kraju.

Inwestycja w innowacyjne rozwiązania jest wysoce rentowna. Wartość nowoczesnego budownictwa na rynku wtórnym jest bowiem wyższa, jak jego klasycznych, murowanych odpowiedników. Oznacza to, że z czasem nasz dom może dodatkowo zyskać na wartości. Koszt budowy tego typu budynku jest co prawda wyższy od tradycyjnego o około 10 procent, jednak należy także pamiętać o tym, iż jego zapotrzebowanie na energie jest niższe o około 50 procent. Jak łatwo policzyć, koszta zwrócą się zatem z nawiązką już w przeciągu kilku lat.

Tworzone przez naszą firmę domy energooszczędne w pomorskim województwie charakteryzują się niskim zużyciem energii podczas codziennej eksploatacji. To ich największa zaleta i stanowi główny powód dla którego decydujemy się na to rozwiązanie. Dodatkowo, domy energooszczędne zapewniają lepsza izolację akustyczną. Drewno jako materiał budowlany (świerkowe lub inne) dużo lepiej radzi sobie z drganiem oraz zapewnia lepszą szczelność przegród zewnętrznych, co bezpośrednio wpływa na zmniejszenie słyszalnego hałasu.

www.domyjurczyk.pl © Domy drewniane szkieletowe - pomorskie, zachodniopomorskie | MCS Group